Čo robí stávkovú kanceláriu kvalitnou?

V dnešnej dobe vám svet stávkových kancelárií ponúka skutočne široké možnosti v mnohých oblastiach. Vďaka tomu pre vás môže byť pomerne náročné zistiť, ktorá stávková kancelária bude pre vás tou najlepšou voľbou. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, ako spoznať, či je stávková kancelária skutočne kvalitná. Čo teda musíte brať do úvahy pri výbere vhodnej stávkovej kancelárie?


svet stávkových kancelárií

Bezpečné hranie

Absolútnym základom, ktorý by mala spĺňať každá online stávková kancelária, ktorú budete vôbec brať do úvahy, je určite poskytnutie bezpečného hrania. Čo presne to však znamená? Čo si pod bezpečným hraním môžete predstaviť?

V prvom rade si musíte uvedomiť, že ak pôsobíte na webových stránkach niektorej z online stávkových kancelárií, zverujete jej do rúk mnoho citlivých údajov, no nielen to. Taktiež máte na svojom hráčskom účte finančné prostriedky. Je preto veľmi dôležité, aby ste si mohli byť istí tým, že vám daná online stávková kancelária dokáže zaistiť absolútnu bezpečnosť a to, že vaše peniaze ani citlivé údaje sa nedostanú do nesprávnych rúk.

Ako prvé by ste si mali overiť, kde vami vybraná stávková kancelária, teda jej prevádzkovateľ sídli a v akej krajine jej bola vydaná licencia pre prevádzkovanie online hazardu. Samozrejme je najlepšie, ak je držiteľom takejto licencie, ktorú vydávajú slovenské orgány. To je totiž zárukou, že vaše prípadné problémy budú riešené podľa planých právnych predpisov Slovenskej republiky.

Ďalším faktorom, ktorý by ste pri hodnotení bezpečnosti danej online stávkovej kancelárie mali brať do úvahy, je aj to, aké bezpečnostné certifikáty využíva. Dnes je štandardom, že operátori pre ochranu dát využívajú SSL certifikát, pomocou ktorého sú dáta šifrované. Vďaka tomu budú chránené všetky informácie, ktoré si vymieňate so stávkovou kanceláriou.

Kurzová ponuka

Tým, čo však snáď všetkých hráčov zaujíma najviac, je to, akú kurzovú ponuku môžu na webových stránkach danej online stávkovej kancelárie nájsť. Dnes existuje veľmi veľké množstvo športov, ktoré možno v ponuke operátorov nájsť. Základom, ktorý nikde nesmie chýbať, sú samozrejme tie najpopulárnejšie športy ako futbal, ľadový hokej, tenis, basketbal, hádzaná, MMA, volejbal, baseball, alpské lyžovanie a mnoho ďalších. Je však určite výhodou, ak vám daná stávková kancelária ponúka čo najviac športov, na ktoré si môžete vsadiť, medzi nimi aj také, ktoré sa netešia tak veľkej popularite.

Hráči určite tiež ocenia aj to, ak v ponuke online operátora nájdu stávky, ktoré nepatria do kategórie športové. Sem môžeme zaradiť stávky na rôzne spoločenské udalosti, napríklad na to, kto sa stane víťazom prezidentských či parlamentných volieb, ale trebárs aj na to, kto získa Nobelovu cenu v danej kategórii.

Dôležité však nie je iba to, aké športy vám daná stávková kancelária ponúka, ale najmä to, aká je ponuka v rámci konkrétnych športov. To znamená, aké stávkové príležitosti vám daný šport ponúka. Ak ste napríklad fanúšikom futbalu a chcete začať uzatvárať stávky práve na tento šport, určite by ste si mali podrobne pozrieť ponuku danej stávkovej kancelárie práve v oblasti futbalových stávok. Mali by ste zistiť, či ponúka možnosť uzatvárať stávky na národné ligy či turnaje, ktoré vás zaujímajú a taktiež by ste sa mali pozrieť aj na to, aké typy stávok a stávkové trhy tu máte k dispozícii. Ak totiž máte v pláne uzatvárať stávky napríklad na anglickú Premier League a vami vybraná stávková kancelária vám túto možnosť neponúka, nebude tým vhodným miestom práve pre vás.

Live stávky

Ďalším dôležitým bodom pri hodnotení celkovej kvality a úrovne online stávkovej kancelárie je určite aj to, či vám ponúka možnosť využiť sekciu live stávok, prípadne akú ponuku v rámci tejto sekcie máte možnosť využiť.

Live stávky sú dnes veľmi populárne a niet sa príliš čomu čudovať, ponúkajú vám totiž trochu iný typ zábavy a adrenalínu ako klasické stávky. Sekciu live stávok dnes môžeme nájsť v ponuke takmer každej online stávkovej kancelárie, no kvalita sa môže líšiť. Ako teda zistiť, či je live sekcia daného operátora kvalitná?

V prvom rade vás bude samozrejme zaujímať ponuka dostupných stávkových príležitostí, ktorú v live sekcii môžete nájsť. Je dôležité, aby ste si mohli vybrať dostatočného množstva športov a stávok, ktoré môžete uzavrieť. Podstatné by však malo byť aj to, či je live sekcia dostatočne prehľadná a či sú všetky príkazy, ktoré tu zadávate, plnené okamžite. Pri live stávkach totiž často záleží na sekundách a tak je tento faktor veľmi dôležitý.

Súčasťou sekcie live stávok bývajú často aj live prenosy. Live prenosy síce nemôžete nájsť u každej stávkovej kancelárie, ktorá vám ponúka live sekciu, no sú už dnes pomerne bežné. Pre mnohých hráčov je určite veľmi príjemným spestrením, ak si môžu priamo na stránkach online stávkovej kancelárie naživo pozrieť zápas, na ktorý si predtým vsadili.

Súčasťou sekcie live stávok

Mobilná hra

Mobilné hranie je dnes už neoddeliteľnou súčasťou ponuky snáď každej online stávkovej kancelárie. Mnoho našich aktivít, nielen z oblasti online hazardu, sa presúva práve do mobilných zariadení a stávky v tomto nie sú žiadnou výnimkou. To, aká je úroveň mobilnej hry u danej stávkovej kancelárie, je teda pomerne dôležité.

Ponuku mobilnej hry môžeme rozdeliť v podstate na dve časti, prvou je ponuka mobilnej verzie webovej stránky online operátora. V takomto prípade si nemusíte ako hráč do svojho mobilného zariadenia nič inštalovať a stačí, ak na svojom mobilnom zariadení navštívite webové stránky danej online stávkovej kancelárie. Mobilná verzia webu by mala byť čo najlepšie prispôsobená a mala by vám ponúkať všetko, čo vám dokáže ponúknuť aj klasická, desktopová verzia stránky.

Druhou možnosťou je mobilná aplikácia. Túto možnosť vám dnes ponúka skutočne mnoho operátorov, no nie všetci. Mobilnú aplikáciu si do svojho zariadenia musíte nainštalovať a následne môžete využívať všetko, čo vám ponúka. Je dobré, ak vám daná online stávková kancelária ponúka možnosť využiť mobilnú aplikáciu na zariadeniach s rôznymi operačnými systémami. Základom sú Android a iOS, no stretnúť sa môžete aj s inými OS. Mobilná aplikácia by vám tiež mala prinášať čo najlepšie a najprehľadnejšie prostredie, v ktorom budete mať k dispozícii všetko, čo vám ponúka klasická verzia webovej stránky.

Promo akcie a bonusy

Promo akcie a bonusy sú taktiež niečo, čo možno nájsť v ponuke asi každého online operátora. Vďaka nim si dokážete spríjemniť vaše každodenné hranie a často získať aj veľmi štedrý bonus. Zrejme tým úplne najobľúbenejším bonusom je tzv. vstupný, alebo uvítací bonus, ktorý môžu hráči získať na úplnom začiatku svojho pôsobenia na webových stránkach danej online stávkovej kancelárie. Tento bonus býva zväčša spojený s vaším prvým vkladom na váš nový hráčsky účet a obvykle má podobu určitého percentuálneho navýšenia tohto vkladu. Toto navýšenie zvykne byť pomerne štedré, štandardom je 100%. Vďaka vstupnému bonusu si tak môžete výrazne spríjemniť vaše začiatky u danej stávkovej kancelárie.

Medzi ďalšie veľmi obľúbené bonusy patria napríklad aj stávka zdarma či rôzne súťaže a turnaje, kde máte možnosť získať či už finančné, alebo aj iné odmeny.

Prehľadnosť a dizajn webu

Posledná vec, ktorú si v rámci tohto článku rozoberieme, je dizajn webových stránok online stávkových kancelárií. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že sa nejedná o príliš dôležitý faktor, určite by ste aj toto mali pri výbere toho najlepšieho operátora práve pre vás brať do úvahy.

Pod dizajnom webovej stránky stávkovej kancelárie si totiž nemusíte predstaviť iba to, ako je stránka graficky spracovaná a či sa vám jej dizajn páči, aj keď aj toto je dôležité. Najpodstatnejšie je však to, aby bola stránka dostatočne prehľadná a aby ste na nej vždy vedeli nájsť všetko, čo potrebujete a to veľmi rýchlo a efektívne.